Bezstresová príprava na prijímacie skúšky na vysoké školy
Stres kadečo skomplikuje - aj prijímačky na vysokú. Ako sa mu vyhnúť?
Mať všeobecný prehľad o tom, ako to na prijímacích skúškach na vysokú vlastne prebieha, na čo všetko sa je treba pripraviť a čomu prikladať dôležitosť, istotne nie je na škodu. Dôležité je si najmä ujasniť si, čo je k samotnej skúške potrebné a tiež si spraviť poriadok vo svojich vedomostiach i predpokladoch.
Ako na to? Poradíme vám...
Skúšobné testy na prijímacie skúšky
Celkom fungujúcim ukazovateľom vašich schopností aj vedomostí môže byť predprípravný test. Buď si skúste urobiť test z minulých rokov, prípadne si pozháňajte porovnávacie testy, ktoré si môžete skúšobne vypĺňať a sami seba otestovať.
Systematické učenie na prijímačky
Kým niekomu sa lepšie začína s témami, ktoré ho bavia najviac, oní chcú mať za sebou najskôr to, čo im ide najmenej. Nech už začnete odkiaľ chcete, dbajte na výber vhodných učebných materiálov. Ideálne, ak môžete vychádzať z viacerých zdrojov – z učebníc, skrípt aj vlastných poznámok.
Dôležité je aj správne nastavenie učenia. Keď vaša príprava nebude mať dobrý systém, stratíte neefektívnym učením zbytočne veľa času, čo rozhodne nie ej príliš motivujúce.
Funguje aj priebežné opakovanie už naučeného.
Avšak ani v tom najväčšom učebnom zápale si nezabudnite urobiť pauzu. Rovnako, ako je dôležité sa učiť, je nevyhnutný aj čas na prestávku. Učte sa preto radšej častejšie a po menších častiach, nech sa priskoro neunavíte.
Skúška prijímačiek „nanečisto“
Urobte si modelovú skúškovú situáciu. Častou príčinou zlyhania na skúškach býva totiž tréma a nervozita. Tu pomôžu cvičné testy, ktoré vám ukážu, ako ste reálne na tom a či je dôvod na stres.
So skúškami vám my síce nepomôžeme, ale ak by ste mali záujem o pomoc s vysokoškolskými prácami, sme tu pre vás.